Z čeho jsou látkové panenky vyrobené?

Panenky šiji ve shodě s evropskou směrnicí 2009/48/ES o nezávadnosti a bezpečnosti a ve shodě s vyhláškou MZ ČR č. NV 86/2011 Sb. Panenky splňují normy a předpisy požadované pro hračky. K posouzení jejich bezpečnosti pro Vás uvádím seznam použitých materiálů a jednotlivých komponentů.

Panenky jsou ušity ze 100% bavlněných látek. Na jednobarevné díly používám látky české výroby s Öko-Text 100, třída 1, certifikované i na výrobky pro děti do 3 let. Na vzorované díly šatiček používám u Etno kolekce designové látky od výrobců Michael Miller Fabrics, Tante Ema, Robert Kaufman Fabrics, Free Spirits. U řady Geometric používám látky vyrobené podle vlastního grafického návrhu, taktéž české výroby s Öko-Text 100, třída 1, certifikované i na výrobky pro děti do 3 let.

Všechny díly jsou navíc ještě podloženy jednou vrstvou bavlněného plátna, taktéž s certifikátem Öko-Text 100, třída 1. To proto, aby polyesterová výplň nevylézala na povrch.

Na panenkách záměrně nejsou žádné korálky, knoflíky nebo jiné malé a pro děti nebezpečné předměty. Oči a pusa jsou ručně vyšité bavlněnou bavlnkou. Ručičky jsou všité dvojitým švem proti vytržení.

Panenka je vyplněná protialergickým polyesterovým dutým silikonizovaným vláknem. U některých panenek je v hlavičce vložené plastové chrastítko o průměru 4 cm a výšce 1 cm splňující evropskou normu EN 71.

Všechny použité materiály jsou nové. Panenky jsou šité a skladované v nekuřáckém prostředí bez přítomnosti zvířat.

Každá panenka je dárkově zabalená v papírové krabičce. Je opatřena visačkou s logem Lollipop a se symboly údržby. Panenku můžete prát v ruce na 30°C a nechat volně usušit.